Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Zwiedzaj Tarnów z przewodnikiem GPS

Nowoczesny przewodnik po Tarnowie, oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS, został właśnie ukończony. Każdy posiadacz urządzenia PDA, PND, GPS czy telefonu komórkowego z systemem Windows CE i Windows Mobile 5/6 może ze stron Tarnowskiego Centrum Informacji www.tarnow.travel  pobrać bezpłatną aplikację do nawigacji. Ze strony internetowej jest również możliwość wysłuchania wszystkich 36 obecnie zredagowanych i nagranych komunikatów głosowych.

To w pełni funkcjonalny i kompletny plan miasta, z rozbudowaną warstwą turystyczną. I nie chodzi tutaj o piktogramy obiektów turystycznych, czy ich adresy. Esencją przewodnika są informacje o atrakcjach turystycznych Tarnowa dostępne zarówno w formie tekstu, jak i komunikatu audio. Głosu w nagraniach użyczył Tomasz Knapik, którego charakterystyczny tembr dodaje odczytywanym informacjom atrakcyjności. Komunikaty turystyczne zostały zintegrowane z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki czemu turysta otrzymuje na bieżąco informacje o mijanych obiektach i miejscach. Co więcej, podróżny ma również możliwość przejazdu przez Tarnów jedną z dwóch opracowanych tras: po dzielnicy - ogrodzie, Mościcach oraz centrum miasta.  Ale nie tylko. Precyzja danych geograficznych pozwala na wykorzystanie aplikacji również podczas pieszych wycieczek. Daje to unikalną możliwość poznania zabytków centrum Tarnowa, niemożliwych do zobaczenia z samochodu. Naturalnie można również zaplanować własne trasy zwiedzania.
Dla turystów bez własnych urządzeń do nawigacji, Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało 6 "GPS-ów" z zainstalowanymi aplikacjami. Wypożyczenie jest bezpłatne.

Aplikacja została opracowana przez spółkę Navigo w oparciu o bazy kartograficzne Copernicus, wykorzystywane zarówno w ich rodzimej nawigacji - Navigo, jak i w Gogle Maps, czy serwisie Panorama Firm. Podkład Tarnowa został dodatkowo zaktualizowany, dzięki czemu oddaje siatkę ulic z uwzględnieniem najnowszych inwestycji drogowych. W efekcie aplikacja jest najdokładniejszą z dostępnych elektronicznych map miasta.

Rozwiązanie Navigo City Tour, na którym oparto przewodnik po Tarnowie, jest jedynym w Polsce, które daje możliwość zbudowania przewodnika po mieście w oparciu o system nawigacji GPS. Dodatkowym atutem jest fakt, że tak rozbudowana wersja nawigacji po Tarnowie będzie włączona do komercyjnej wersji aplikacji Navigo.

źródło: www.turystykamalopolska.pl

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2011-02-07 14:06

data publikacji:  2011-02-07 14:08

data modyfikacji: 2011-02-07 14:09

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2517434 | unique: 1282713 | interest: 1.96 (49.05%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.72789      min: 0.116066      max: 0.85588      średnia: 0.692077