Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Zawody w stacji narciarskiej - Jastrzębia

I Mistrzostwa Ziemi Tarnowskiej w Narciarstwie Alpejskim - Stacja Narciarska Jastrzębia 2011.
Już 6 lutego miłośników szusowania na nartach czekają nie lada emocje. Na stoku w Jastrzębiej koło Ciężkowic odbędą się pierwsze mistrzostwa regionu tarnowskiego w narciarstwie.

Urokliwy stok w Jastrzębiej zainaugurował (po latach przerwy, kiedy to zmieniali się dzierżawcy) sezon zimowy jeszcze przed Nowym Rokiem. Amatorzy zjazdów na nartach czy snowboardach wybierają właśnie ten stok, ponieważ specjalnie wyprofilowana trasa daje duże możliwości. Mogą tutaj stawiać pierwsze kroki adepci narciarstwa, ale ponad 600-metrowy stok (dwa razy dłuższy niż w Jurasówka w pobliskim Siemiechowie) pozwala także na rozwijanie sportowych pasji. Co ważne specjalny mały wyciąg przygotowano dodatkowo dla najmłodszych.

Zawody rozegrane zostaną na prostej, ale wymagającej podstawowych umiejętności narciarskich, trasie. Każdy zawodnik będzie miał możliwość dwukrotnego pokonania trasy, a do oficjalnego wyniku zaliczony zostanie lepszy rezultat. Mistrzostwa zostaną rozegrane w kilku kategoriach wiekowych:

junior do 10 lat,
kadet od 10 do 15 lat,
master od 15 do 40 lat
super powyżej 40 lat.

Podczas mistrzostw rywalizować będą w poszczególnych kategoriach zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wszyscy będą także mogli zostać sklasyfikowani w kategorii open.

Dla zwycięzców przewidziano puchary i nagrody. Uczestnicy mogą także liczyć na dyplomy potwierdzające start w zawodach.

- Zapraszamy do udziału w tych mistrzostwach wszystkich, którzy jeżdżą na nartach. Liczymy na znakomitą zabawę, bo zawody mają charakter rekreacyjno-sportowy. Trasa zostanie tak wytyczona by poradził sobie także początkujący narciarz, ale z drugiej strony, osoby jeżdżące dobrze, będą się mogli wykazać swoimi umiejętnościami. - wyjaśnia główny organizator I Mistrzostw Ziemi Tarnowskiej w Narciarstwie Alpejskim - Stacja Narciarska Jastrzębia 2011 Zygmunt Adamczyk - Chcemy propagować zarówno narciarstwo, jak i zdrowy styl życia, a taka impreza jest ku temu znakomitą okazją. Zapraszamy też do udziału w zawodach samorządowców z całego regionu tarnowskiego. Planujemy bowiem przeprowadzić także mistrzostwa w kategorii najlepszych samorządowiec na nartach. W tej kategorii mogą wystartować wszyscy radni, wójtowie, burmistrzowie prezydenci czy starostowie.

Organizatorzy zapewniają znakomicie przygotowaną trasę, instruktorów którzy przeprowadzą zawody, profesjonalnego spikera, ale także niespodzianki i gorący posiłek dla wszystkich. Uczestnicy mogą także liczyć na bezpłatny parking i pomoc organizatorów.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej: www.wyciag-jastrzebia.pl (mail: kontakt@wyciag-jastrzebia.pl). Uczestnictwo w mistrzostwach jest nieodpłatne, wystarczy jedynie wypełnić kartę zgłoszenia. Początek mistrzostw zaplanowano 6 lutego o godzinie 11:00. Zapisy przyjmowane będą także w dniu zawodów od godziny 9:30. Zakończenie mistrzostw, połączone z wręczeniem pucharów, nagród i dyplomów, zaplanowano na godzinę 14:00.

I Mistrzostwa Ziemi Tarnowskiej w Narciarstwie Alpejskim - Stacja Narciarska Jastrzębia 2011 odbywają się pod patronatem Starosty Tarnowskiego, a także Burmistrza Ciężkowic i wójta gminy Tarnów.

Patronat medialny sprawują:
Galicyjski Tygodnik Informacyjny TEMI,
RDN Małopolska
www.ciezkowice.pl

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2011-02-02 17:55

data publikacji:  2011-02-02 18:03

data modyfikacji: 2011-02-02 18:03

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512700 | unique: 1281688 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.77965      min: 0.127814      max: 0.89531      średnia: 0.694756