Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

"Wichrowe Wzgórza" w Rozdzielni Wiatrów

pogorza-logo-ludzik

31 styczeń - 1 luty 2009
"Wichrowe Wzgórza" to impreza turystyczna z cyklu Urodziny Serwisu Pogorza.PL "ze smakiem".
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników Pogórzy Karpackich, turystów, krajoznawców, każdego zainteresowanego naszą propozycją do uczestnictwa w tym spotkaniu. Atrakcji szykujemy sporo, a wszystko to w zimowej aurze! Wśród uczestników rozlosujemy m.in. 10 unikatowych kalendarzy Pogorza.pl, będzie mowa o ptakach, najdłuższym szlaku europejskim. Będzie można próbować najlepszego wina 2008roku, smakować "głobikowskich naleśniczków".. . . foto relacja z "Wichrowych Wzgórz"


Okazuje się, że spotkania urodzinowe udają się nie tylko w domu przy obficie zastawionym stole, ale również gdzieś na szczytach, tym bardziej w tak wyjątkowym miejscu jakim jest Głobikowa.
Rozdzielnia Wiatrów to naprawdę świetne miejsce nie tylko dla szkolnych wycieczek, grup harcerskich, ale również dla każdego wędrowca.
Za rok ponownie spotkamy się w Gobikowej.


Impreza odbywa się w terminie 31 styczeń - 1 luty 2009 roku. Chcesz poznać serwis Pogorza.PL od kuchni?
Zapraszamy, będzie smakowicie.

Redaktorzy serwisu przygotowywać będą w czasie imprezy urodzinowe naleśniki. "Wichrowe Wzgórza" to prawdziwa uczta zarówno dla ciała jak i dla ducha. Będzie mini tort urodzinowy i najlepsze wino 2008 roku, "Solaris" z winnicy "Zawisza" pana Mariusza Chryka. Wieczorem zaprosimy do obejrzenia prelekcji, prezentacji zdjęć o Pogórzach, filmików górskich. Będzie również o tym skąd pomysł na Pogorza.pl. Nie braknie anegdot jak również intymnych informacji o funkcjonowaniu serwisu.

Jeżeli przynajmniej na dwa z czterech pytań odpowiedziałeś twierdząco:
- chcesz poznać ludzi dla których Pogórze Karpackie znaczy coś więcej,
- chcesz spędzić wieczór w miłej, turystycznej atmosferze,
- chcesz poznawać ciekawe miejsca w zimowej scenerii,
- chcesz dowiedzieć się jak wygląda serwis Pogorza.PL od kuchni.
. . . to znaczy, że impreza ta jest właśnie dla Ciebie.

Jeżeli posiadasz wolny wieczór 31 stycznia, zapraszamy o godzinie 17:00 na spotkanie urodzinowe w miejscowości Głobikowa na Pogórzu Strzyżowskim:

Schronisko Rozdzielnia Wiatrów
Stacja Turystyczna "Rozdzielnia Wiatrów"
Głobikowa 81c,
39-210 DĘBICA,
tel./fax. (14)681-67-69

Strona internetowa schroniska
Strona internetowa Głobikowej


Zachęcamy do uczestnictwa w wycieczce przez "Wichrowe Wzgórza".

Dzień pierwszy, sobota, 31 styczeń 2009r.
Spotkanie o godz. 8.30 w holu głównym stacji PKP w Dębicy, zwiedzanie Dębicy, przejście szlakiem przez północną część Pogórza Strzyżowskiego do Głobikowej. Wyjdziemy na pachnącą świeżością wieżę widokową i zobaczymy ryczącego, niemalże żywego dinozaura. Po okolicznych obiektach przyrodniczo-historycznych, oraz o działalności schroniska i patronie szkoły (w tzw. szkolnej sali tradycji) opowie nam gospodarz obiektu Grzegorz Wadas.  

Wieczorem prezentację na temat szlaku św. Jakuba przez Karpaty zaprezentuje Paweł Plezia.
Towarzystwo Przyrodnicze IWA z Pilzna, pod przewodnictwem Mirosława Więcka opowie o organizowanych przez siebie wycieczkach, usłyszymy również prelekcje ornitologów na temat ptaków doliny Wisłoki i Pogórza Strzyżowskiego. Późniejszym wieczorem oglądać będziemy niezwykle interesujące filmy o tematyce wysokogórskiej.

Dzień drugi, niedziela, 1 luty 2009r.
Proponowana trasa wędrówki: kopalnia węgla brunatnego w Grudnej, Smarżowa - miejscowość rodzinna Jakuba Szeli, Siedliska-Bogusz - groby ofiar rabacji galicyjskiej, Dwór Boguszów, rez. Kamera, Brzostek, zakończenie wycieczki.

Koszt noclegu:
- dorośli bez zniżek 14zł,
- dorośli z legitymacją PTTK, PTSM, ISIC 11zł,
- młodzież ucząca się, studenci, nauczyciele, emerytowani nauczyciele 12zł, z legitymacją 9zł.

Ubiór:
Należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu i śniegu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Koniecznie czapka i rękawiczki. Polecamy ubrać się "na cebulę", czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży, zawsze wtedy można coś ściągnąć gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie i śniegu. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. W miejscach noclegu należy mieć zmienne obuwie (klapki lub sandały). Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych, nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.

Jedzenie:
Na wyjazd przygotujcie sobie produkty żywnościowe. Kolacje i śniadania jak to jest w naszym zwyczaju zjemy razem, zabierzcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba w ilościach wystarczających na jeden dzień wędrówki, później produkty będzie można dokupić. O tej porze roku dobrze sprawdza się wędlina (zamiast konserw). Pamiętajcie o czymś do picia - najlepsza jest gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze mieć swój kubek. Zupki chińskie dla amatorów dań w proszku jak najbardziej wskazane.

Lista rzeczy przydatnych:
- śpiwór,
- pantofle,
- kubek, sztućce, na pewno przyda się scyzoryk lub inny nóż i łyżka,
- latarka i zapasowe baterie,
- kilka plastrów z opatrunkiem, bandaż elastyczny jest również wskazany,
- jeżeli nie jesteście ubezpieczeni, wykupcie 2-dniowe ubezpieczenie turystyczne (2zł za dzień),
- gitara bądź inne instrumenty są pożądane na wieczór, jeśli tylko możecie bierzcie !!!
- ewentualnie leki, które zażywacie regularnie.

Impreza ma charakter niekomercyjny.

Wśród osób uczestniczących w imprezie rozlosujemy materiały promocyjne.

Dla wszystkich ogłaszamy konkurs urodzinowy. Wystarczy wiedzieć które urodziny obchodzi serwis Pogorza.PL, wysłać prawidłową odpowiedź na adres email konkursu, mieć odrobinę szczęścia w losowaniu, a materiały promocyjne o Pogórzu Karpackim staną się waszą własnością. Odpowiedzi należy wysyłać do czwartku, 29 stycznia. Nagrody zostaną rozesłane pocztą.


Zgłoszenia imienne należy przesyłać na adres redakcji: email
Organizator: Redakcja serwisu Pogorza.PL, tel. 691-856-577


. . . foto relacja z "Wichrowych Wzgórz"

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2009-01-15 17:57

data publikacji:  2009-01-15 18:14

data modyfikacji: 2009-11-21 22:49

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512139 | unique: 1281470 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.71079      min: 0.105846      max: 0.93970      średnia: 0.654139