Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Warsztaty Krajoznawcze z Pogorza.PL

warsztaty-krajoznawcze

Warsztaty Krajoznawcze Pogorza.PL to nasz sposób na poznanie dziedzictwa społecznego, przyrodniczego i kulturowego Pogórzy Karpackich. To chęć poznawania ludzi i miejsc. Bo przecież lepszego sposobu na poznanie regionu niż obcowanie w nim, nikt jeszcze do tej pory nie wymyślił. Dlatego będziemy w niedalekiej przyszłości kontynuować nasze przedsięwzięcie.

Warsztaty będą mieć charakter weekendowych wycieczek, o specyficznych cechach wyraźnie różniących je od zwykłych wyjazdów terenowych. Tutaj nie będzie leżakowania na łące, raczej ciężka praca, fotografowanie, opisywanie, rozmowa z mieszkańcami, relacjonowanie wydarzeń.

I Warsztaty Krajoznawcze prowadzone były przede wszystkim na terenie Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego, miejscem docelowym dla naszych poczynań była dolina Sanu od Dynowa do Sanoka. Chcieliśmy odwiedzić również Gogołów i Plener Rzeźby Monumentalnej i w planach mieliśmy tyle... Wszystko pozostałe miało być kwestią możliwości czasowych, kondycyjnych, chcieliśmy przyjechać dość dużo, ale równie dużo chcieliśmy obfotografować i zobaczyć. Niespodzianki czekały na nas każdego dnia w ilościach przekraczających nasze wcześniejsze oczekiwania.

Liczymy, że uda się w przyszłości podjąć współpracę z kolejnymi lokalnymi liderami, krajoznawcami, przedstawicielami samorządów. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w redakcją w celu ustalenia miejsca kolejnego warsztatu. Czekamy na oferty, propozycje miejsc wyjazdów.
Warsztaty krajoznawcze Pogorza.PLFotorelacja z Pierwszych Warsztatów Krajoznawczych Pogorza.PL

Sukcesy jakie udało się osiągnąć w czasie I Warsztatów Krajoznawczych.
Zwiedzenie Sanktuarium w Przeczycy, Dębu w Januszkowicach, cm. z I wojny światowej nr 217 w Januszkowicach, przejazd przez widokowy niewyasfaltowany grzbiet Januszkowie - Działy, Gogołów - górna stacja wyciągu narciarskiego - Glinik Dolny - Frysztak
Wykonanie fotorelacji w czasie I Międzynarodowego Pleneru Rzeźby Monumentalnej w Gogołowie. Przeprowadzenie rozmowy z kustoszem pleneru, Pawłem Armatą.

Zwiedzanie kościoła i kamieniołomu w Straszydlu, przejazd przez malowniczą północną część Pogórza Dynowskiego, obejrzenie renesansowej bramy w Dynowie, ruin zamku Stadnickich w Dąbrówce Starzeńskiej. Wizyta w bunkrach Linii Mołotowa, wizyta w cerkwiach Doliny Sanu: Siedliskach, Uluczu, Dobrej Szlacheckiej, Hłomczy, obejrzenie drewnianej zabytkowej zabudowy Mrzygłodu.
Zwiedzanie Sanoka, Skansenu w Bóbrce, przejazd przez Pogórze Jasielskie, wizyta w Sanktuarium w Dębowcu.

Polecamy kilka punktów Gastronomicznych z których korzystaliśmy w czasie wycieczki:
Restaurację przy górnej stacji wyciągu narciarskiego w Gogołowie ze względu na pyszną grochówkę i wspaniałe widoki na okolicę, Pizzerię Pod Jagiełłą w Dynowie, Restauracje Pod Białą Górą w Sanoku, cukiernię w Rymanowie na dobre ciasto i kawę, Trafną Chatę w Dębowcu za obiad w cenie 6.50zł.

Jednocześnie informujemy, że obiekty PTTK w Sanoku nie respektują zniżek jakie przysługują jej członkom. Zadajemy sobie pytanie czy taki stan jest zgodny normami PTTK.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych Warsztatach Krajoznawczych Pogorza.PL

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2008-09-02 22:00

data publikacji:  2008-09-03 19:04

data modyfikacji: 2009-11-22 02:15

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512162 | unique: 1281474 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.91205      min: 0.103769      max: 0.94984      średnia: 0.597581