Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Rowerem śladami Bitwy Gorlickiej

piknik-rowerowy-4

3-6 czerwiec 2010
"Beskid Zielony" Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na V edycję Pikniku Rowerowego w Radocynie. Impreza pod hasłem "Rowerem - śladami Bitwy Gorlickiej" odbywać się będzie w 95-ą rocznicę Bitwy pod Gorlicami.

Będziemy podążać śladami tamtych wydarzeń, których pamiątką są rozsiane po wzgórzach i dolinach Beskidu Niskiego cmentarze wojenne. Stanowią one jedną z większych atrakcji naszego regionu. Zaprojektowane zostały przez znanych architektów Monarchii Austro - Węgierskiej. Ze względu na swoją niepowtarzalną architekturę są perełkami wśród wojennych nekropolii. Tak jak w poprzednich latach, odwiedzać będziemy opustoszałe doliny łemkowskie. Odwiedzimy teren Magurskiego Parku Narodowego. Obcować będziemy z dziką beskidzką przyrodą, z dala od cywilizacji.

Pikinik rowerowy w Beskidach

Przygotowane trasy rowerowe:
Dla Państwa zostało przygotowanych dziewięć tras o zróżnicowanej specyfice. Każdy rowerzysta, niezależnie od wieku, umiejętności czy kondycji znajdzie coś dla siebie.

Trasy prowadzą przez najatrakcyjniejsze tereny Beskidu Niskiego: części zachodniej po stronie polskiej i słowackiej. Prowadzą głównie po drogach leśnych i gminnych, w terenie o różnym nachyleniu. Ich różnorodność pozwoli na odpowiedni ich wybór przez osoby o zróżnicowanych wymaganiach i możliwościach. Przygotowane są przez tuystów rowerowych a ich trudniejsze warianty przez kolarzy górskich.
Sądzimy, że każdy: od nowicjusza do wytrawnego kolarza znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Każda trasa prowadzona będzie przez przygotowanych przewodników lub pracowników Magurskiego Parku Narodowego.
Charakter tras sugeruje korzystanie z rowerów górskich.Mamy nadzieję, że zróżnicowanie tras od ekstremalnych do rekreacyjnych zadowoli oczekiwania każdego uczestnika. Po zmaganiach na beskidzkich szlakach czekać na was będzie płonąca watra i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Tegoroczne propozycje tras, w stosunku do ubiegłych wzbogacone są o nowe warianty dzięki przychylności Nadleśnictw Gorlice i Łosie.


Więcej szczegółowych informacji można znaleść na oficjalnej stronie projektu Piknik Rowerowy

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2010-05-12 12:58

data publikacji:  2010-05-12 15:12

data modyfikacji: 2010-05-12 16:01

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2517038 | unique: 1282688 | interest: 1.96 (49.04%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.77025      min: 0.104857      max: 0.94941      średnia: 0.61963