Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Przez Bobową z przewodnikiem - akcja informacyjna

11 października 2009
"Nie spać - zwiedzać!" to pierwsza w Bobowej i nie mająca sobie podobnych akcja prowadzona przez młodych przewodników regionu tarnowskiego. W czasie wycieczek obnażamy całą prawdę o ciekawych miejscach na Pogórzu Karpackim, pokazujemy największe okoliczne walory, ukazujemy piękno pogórzańskiego krajobrazu, opowiadamy o wydarzeniach historycznych i niezwykłych ludziach.
Pomimo rzęsiście padającego deszczu w naszej akcji oprowadzania po Bobowej wzięło udział 30 osób, w większości byli to członkowie komisji krajoznawczej PTTK w Nowym Sączu.

Jak się okazało pod koniec jednego ze spacerów w naszej akcji brał udział pan Oktawian Duda, autor książki - dzieła Cmentarze I Wojny Światowej w Galicji Zachodniej! Pamiątkowe zdjęcia z panem Oktawianem, oraz fotorelację z akcji zamieścimy w późniejszym terminie.

Kolejna - pierwsza zimowa akcja "Z przewodnikiem nie tylko w kieszeni" prowadzona będzie 27 grudnia 2009r. po Skamieniałym Mieście. Już dziś zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.

"Nikt by nie wiedział, gdzie leży Bobowa, gdyby nie nasza koronka klockowa".

Będące uosobieniem przywiązania do tradycji koronkarskiej mieszkańców Bobowej hasło, będzie towarzyszyło prowadzonej przez nas akcji. O koronce bobowskiej będziemy mówić dużo, bo to przecież jej święto!
Amfiteatrem prowadzonych przez nas wycieczek będzie finał X Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej.

Mimo, że niewielka to miejscowość, to pod względem atrakcyjności turystycznej Bobowa Kopciuszkiem nie jest.
Zabytki najwyższej klasy, historia Polski splatająca się z miejscami niezwykłymi, postaciami światowego formatu. To wszystko i wiele więcej w czasie jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Koronki Bobowskiej.

Wyjścia z przewodnikiem na trasę odbywać się będą w niedzielę, 11 października
o godzinach: 11:00, 11:45, 12:30, 13:15, 14:00, 14:45, 15:30, 16:15.
Zwiedzanie rozpoczynamy na rynku przy fontannie koronczarki bobowskiej.


Akcja dla korzystających z niej turystów jest darmowa!
Istnieje dobrowolna możliwość docenienia pracy przewodników. Po przeprowadzonej wycieczce wystarczy ofiarować na rzecz rozwoju przewodnictwa na Pogórzu drobny datek.

Trasa naszej wędrówki będzie wiodła z rynku do gotyckiego kościoła św. Zofii i słynnej synagogi bobowskiej. Następnie zwiedzimy kościół pw. Wszystkich Świętych, obejrzymy zachowane fragmenty murów obronnych, dwór Długoszowskich i przejdziemy na cmentarz z I wojny światowej.
Przewidywany czas zwiedzania 45min. - 60min.

Mówić będziemy o szkole talmudycznej, cadykach, cudotwórcach, arianach, koronkach, klockach i koronczarkach bobowskich, o wybitnych postaciach związanych z Bobową: Bolesławie Wieniawa-Długoszowskim, Zbigniewie Preisnerze, Wiesławie Zychu. Sięgniemy do czasów nadania praw miejskich Bobowej, czasów wzlotów i upadków dziejowych, ścierania się racji religijnych i ideologicznych.

Zainteresowanie w czasie pierwszej akcji "Nie spać - zwiedzać", przerosło oczekiwania organizatorów. W czasie długiego weekendu majowego przeprowadzono przez rezerwat Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach ponad 300 osób, kilkudziesięciu kolejnym turystom udzielono informacji o regionie, w czasie drugiej edycji prowadzonej w połowie sierpnia, zainteresowanie ze strony turystów było jeszcze większe.

Akcja "Nie spać - zwiedzać" prowadzona jest w ramach projektu Centrum Usług Turystycznych w Tuchowie "Z przewodnikiem nie tylko w kieszeni".

Zachęcamy również do odwiedzenia stoiska informacji turystycznej o Pogórzu Karpackim.
Na stoisku dowiesz się więcej o autorskich przewodnickich projektach przeznaczonych dla turystów indywidualnych "Mimochodem samochodem", lub grup szkolnych "Szlakiem Ginących Zawodów", "Z przewodnikiem nie tylko w kieszeni".
Tutaj umówisz się na poprowadzenie przez przewodnika grup szkolnych, zakładowych po ciekawych zakątkach Pogórza, Beskidów, Pienin, Orawy, Podhala, Spisza, Kotliny Kłodzkiej.

Organizatorem akcji oraz stoiska informacji turystycznej o Pogórzu Karpackim w czasie X Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej jest:
Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości z siedzibą w Tuchowie,
www.cut.travel.pl

Naszą akcję wpierają:
Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa www.ck.bobowa.pl
Beskid Zielony "Magiczna Kraina Łemków i Pogórzan"
Tarnowskie Centrum Informacji www.it.tarnow.pl
Serwis internetowy www.beskidgorlicki.pl
Serwis internetowy Moje Beskidy i Pogórze
Serwis internetowy www.mojegorlice.pl
Serwis internetowy www.moszczenica.info
Serwis internetowy UG Korzenna www.korzenna.pl

Patronat medialny:
Serwis turystyczny Pogorza.pl

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2009-09-24 21:26

data publikacji:  2009-09-24 21:40

data modyfikacji: 2009-11-21 23:25

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512025 | unique: 1281387 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.70394      min: 0.63541      max: 0.92256      średnia: 0.76779