Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Pogórze Strzyżowskie i Dynowskie na nowej mapie

wydawnictwo-kartograficzne

Po długim okresie oczekiwania ukazała się na rynku wydawniczym mapa wydawnictwa Compass "Pogórze Strzyżowskie i Dynowskie" w skali 1:50000.
Mapa obejmuje obszar od Brzostka na zachodzie po Brzozów na wschodzie oraz od Czudca na północy po Krosno na południu.

Na stronie opisowej znajdują się wyczerpujące informacje o przedstawionym terenie, informator krajoznawczy, barwne fotografie oraz wybrana baza noclegowa.

Mapa obejmuje cały obszar Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy zajmuje południową część Pogórza Strzyżowskiego i oddzieloną od niej doliną Wisłoka południowo-zachodnią część Pogórza Dynowskiego. Przyjezdnych witają tu piękne lesiste wzgórza, rozległe doliny i malowniczy przełom Wisłoka. Obszar ten, ze względu na swoje położenie jest niezwykle atrakcyjny turystycznie. Posiada wiele ciekawych miejscowości o bogatej historii i kulturze oraz rozbudowaną bazę gospodarstw agroturystycznych. Można tu skorzystać z kompleksu ścieżek edukacyjno-rekreacyjnych, a zimą z wyciągów narciarskich. Miłośnicy historii mogą tu znaleźć atrakcje w postaci pozostałości po II wojnie światowej jak również wiele cennych zabytków architektury.

To nie koniec nowości wydawniczych wydawnictwa Compass.

Dzięki staraniom Zespołu Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie, wydano również w tym czasie mapę Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego w skali 1:35000. Poprawiona i uaktualniona mapa Pogórza Rożnowskiego przedstawia obszar od Zakliczyna na północy po Bobową na południu, od Czchowa na zachodzie po Rzepiennik Strzyżewski na wschodzie.
Mapa powstała dzięki staraniom Zespołu Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie, przy współpracy z gminami: Bobowa, Czchów, Ciężkowice, Gromnik, Gródek nad Dunajcem, Korzenna, Zakliczyn. Posiada siatkę GPS.

Pojawiła się również w sprzedaży mapa turystyczna "Powiat Jasielski", wydana przy współpracy Starostwa Powiatowego w Jaśle.
Na mapie, w skali 1:55 000, przedstawiono fragment Beskidu Niskiego, Pogórza Ciężkowickiego, Pogórza Strzyżowskiego, Pogórza Jasielskiego oraz Doły Jasielsko - Sanockie.
Mapa posiada aktualną treść turystyczną, obejmującą szlaki piesze, rowerowe i tematyczne, a także zabytki i inne atrakcje turystyczne regionu. Dodatkowo posiada siatkę GPS.
Na rewersie mapy znajduje się informator turystyczny, w którym znajdują się informacje krajoznawcze na temat powiatu, poszczególnych gmin, głównych atrakcji turystycznych, czyli Magurskiego Parku Narodowego oraz powstającego Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja", a także krótkie opisy szlaków pieszych, rowerowych, tematycznych oraz informator z bazą noclegową.
Mapa, rekomendowana jest przez Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty" - www.bieszczady-przewodnicy.pl.


Źródło informacji:
www.compass.krakow.pl
www.ziemiajasielska.pl

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2008-11-13 02:30

data publikacji:  2008-11-17 23:52

data modyfikacji: 2009-11-22 02:13

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2516868 | unique: 1282576 | interest: 1.96 (49.04%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.118393      min: 0.113913      max: 0.95180      średnia: 0.663496