Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Piknik Radości na Słonej Górze, 15min. od Tarnowa

20 czerwiec 2010
Zapraszamy całe rodziny, dzieci z rodzicami, grupy znajomych 20 czerwca 2010r., o godz. 15:00 na Piknik Radości na Słonej Górze. W czasie spotkania kiełbaski, herbatka, napoje, zawody w sporcie niekonwencjonalnym: rzut gumiakiem, biegi w workach, przeciąganie liny, wbijanie gwoździa, balonowy mecz, walki na pończochę. Zobacz miejsce odbywania się pikniku. Termin Pikniku Radości został przeniesiony z 6 na 20 czerwca z powodu powodzi.

W trakcie programu zapewniamy: prowadzenie śpiewogrania i karaoke, prowadzenie wszystkich zabaw, tańców, gier, aktywności sportowej itp., koncert zespołu dziecięcego.

Wstęp od osoby 5zł.
W cenie kiełbaska, herbatka, napoje, udział we wspólnej zabawie.

Miejsce: Gospodarstwo agroturystyczne na Słonej Górze Państwa Sutkowskich, Poręba Radlna 74 (gmina tarnowiec).  
Piknik poprowadzą: pedagodzy, animatorzy kultury, Agnieszka i Łukasz Hajdukowie.

Ze względu bogate zagospodarowanie turystyczne, w tym wieloosobowe wiaty i scenę impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

Gospodarstwo agroturystyczno-rekreacyjne "Słona Góra" położone jest w odległości 10km (ok. 15min.) od Tarnowa, w cichej i malowniczej okolicy otoczonej mnóstwem zieleni. Z tego miejsca rozciąga się piękna panorama na Tarnów i Kotlinę Sandomierską.

Jak tutaj dojechać?
Korzystając z naszego poradnika trafisz na Piknik Radości bez trudu.
Nie trudno tutaj przybyć, kiedy gospodarstwo położone jest na szczycie najwyższego wzniesienia w okolicy. Jadąc od strony Tarnowa, ul. Tuchowską, dalej przez Tarnowiec, Nowodworze, Porębę Radlą, należy kierować się drogą w górę do Lasów Piotrkowickich". Po wjechaniu do lasu skręcamy na wysokości parkingu w prawo. Tutaj również Oberża pod Grzybem". Teraz jedziemy drogą w kierunku zachodnim 1,2 km cały czas prosto w kierunku na Pleśną. Po przejechaniu przez las czujemy, że jesteśmy wysoko i blisko najwyższego szczytu. Skręcamy w prawo w kierunku zielonego domu i gospodarstwa z dużym trawnikiem. Tutaj możesz zaparkować. Jesteś na miejscu.

Gospodarstwo oferuje swoim gościom samodzielne mieszkanie dla 8 osób, składające się z 4 pokoi na poddaszu, w budynku z osobnym wejściem. Turyści korzystać mogą z dużej kuchni z pełnym wyposażeniem, przedpokojem oraz łazienką.
W gospodarstwie znajduje się ciekawie zaaranżowane miejsce, przeznaczone do organizacji rozmaitych biesiad i zabaw (mogące pomieścić 200 osób).
W skład miejsca wchodzą:
- duża altana z podłogą taneczną i miejscem dla orkiestry;
- altany biesiadne, w których znajdują się ławy (lub krzesła) oraz stoły
- zaplecze sanitarne i kuchenne oraz odrębny duży drewniany grill.


Gospodarstwo agroturystyczno-rekreacyjne położne jest w miejscu mocno nasłonecznionym, stąd jedna z nazw wzniesienia - Słoneczna Góra 403m n.p.m. Dla jednych to "Słoneczna" dla innych "Słona Góra" - kojarząc nazwę zupełnie słusznie ze źródłami solankowymi, które w średniowieczu w tej okolicy pozyskiwano. Historycznie nazwa "Słona Góra" jest bardziej trafna, niemniej jednak nazwa "Słoneczna Góra" przyjmowana jest za słuszną.

Zapraszamy na stronę gospodarstwa: www.sutkowscy.pl.

Promocją imprezy zajmuje się www.cut.travel.pl.
Impreza odbywa się pod patronatem Pogorza.Pl.

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2010-05-20 17:35

data publikacji:  2010-05-20 17:44

data modyfikacji: 2010-10-01 23:56

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512703 | unique: 1281688 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.87502      min: 0.61136      max: 0.89343      średnia: 0.753256