Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Obozy wędrowne

obozy-wedrowne

Wakacje 2008
Obozy wędrowne to przygoda - wyjazd w nieznane, z namiotem, plecakiem pełnym ekwipunku, jak jest możliwość to z kociołkem i gitarą. Trzeba być przygotowanym na palące słońce, albo deszcz, na to że trzeba będzie przejść przez rzekę, albo powspinać się na skałki. Wszystko zależy od miejsca gdzie się wybierzemy. Jakie wyposażenie jest potrzebne? Namiot, śpiwór, karimata - grupa jest niezależna i może nocować gdzie chce - na polanie, blisko wody, w miejscu widokowym.Krajowe górskie obozy wędrowne (propozycja na lato 2008 rok):
(08.07 - 15.07) Beskid Sądecki z Pieninami na deser.
(14.07 - 21.07) W sercu Beskidów: Beskid Żywiecki i Gorce.
(22.07 - 29.07) Wokół Krościenka nad Dunajcem: Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce.
(26.07 - 03.08) Od bazy do chatki: Beskid Śląski i Beskid Żywiecki.
(09.08 - 17.08) Malowniczy Beskid Żywiecki.
(21.08 - 28.08) Na zakończenie wakacji: Beskid Sądecki i Pieniny.

Zagraniczne obozy wędrowne (opropozycja na lato 2008 rok):
(16.07 - 26.07) "Ku krańcom Rzeczypospolitej" Alpy Rodniańskie i Góry Marmaroskie.
(18.07 - 26.07) "Tatrzański Raj" Słowacki Raj i Niżne Tatry.
(19.07 - 25.07) Słowacja (Mala Fatra, część krywańska).
(19.07 - 27.07) "Huculskie bacowanie" Połoniny Hryniawskie i Czywczyny.
(01.08 - 12.08) Rumuńskie szczyty Karpat Wschodnich - Góry Rodniańskie i Suhard.
(05.08 - 12.08) "Ku Podhalu" Słowacja i Polska.
(14.08 - 23.08) Ukraińskie Beskidy Wschodnie - Czarnohora i Połoniny Hryniawskie.
(15.08 - 30.08) Bukowina (część rumuńska i ukraińska).
(22.08 - 28.08) "W dwie Fatry" - Wielka i Mała Fatra.Po górach wędrować można zawsze. Przez cały rok znajdą się zakątki gdzie warto zaglądnąć, zobaczyć nowe miejsca, albo odwiedzić stare, by sprawdzić co się zmieniło. Są różne formy turystyki - piesza, konna, rowerowa, wodna. Niektórzy wolą samotne wędrówki, inni namawiają znajomych żeby im towarzyszyli. Coraz więcej pojawia się możliwości na wędrówki z grupą zorganizowaną. Jeżeli nie wiesz z kim ruszyć w trasę, to można dołączyć do innych pasjonatów. Odwiedzając różne fora internetowe o tematyce turystycznej można odnaleźć dyskusje dotyczące zbierania ekip na różne wojaże. Jest jeszcze łatwiejsza droga - obozy organizowane przez Studenckie Koła Przewodnickie. Wyjazdy te mają tę zaletę, że zawsze będzie ktoś kto zna trasę, umie udzielić pomocy, jest doświadczony w wędrówkach i zapewni Ci bezpieczeństwo.

Krajowe obozy wędrowne
Obozy wędrowne to nie jest turystyka z lekkim plecakiem, w zawsze słoneczną pogodę i z noclegiem w wygodnym pensjonacie. Słonce zawsze jest zamawiane, ale niekiedy trzeba zmodyfikować plany ze względu na gorszą aurę. Obozy wędrowne to przygoda - wyjazd w nieznane, z namiotem, plecakiem pełnym ekwipunku, jak jest możliwość to z kociołkem i gitarą. Trzeba być przygotowanym na palące słońce, albo deszcz, na to że trzeba będzie przejść przez rzekę, albo powspinać się na skałki. Wszystko zależy od miejsca gdzie się wybierzemy. Jakie wyposażenie jest potrzebne? Namiot, śpiwór, karimata - grupa jest niezależna i może nocować gdzie chce - na polanie, blisko wody, w miejscu widokowym. Posiłki na tych wyprawach przygotowywane są wspólnie - śniadania, kanapki, obiadokolacje na ciepło (przy ognisku lub na palnikach gazowych), niekiedy trafią się miejscowe specjały. Trasy są całodzienne - wyjście ok. 9 rano, rozbicie obozu koło 18.00. Wieczorem śpiewanie przy ognisku, opowieści, dzielenie się przeżyciami mijającego dnia.

Zagraniczne obozy wędrowne
Potrzebne są jeszcze dobra para butów i zapas humoru.

Wyjazdy są dla każdego. Przewodnik dostosowuje trasę do kondycji grupy, całodzienne wycieczki, przerywane są odpoczynkami w różnych atrakcyjnych miejscach. Nad wszystkim czuwa opiekun, który posiada wymagane przepisami uprawnienia, a oprócz znajomości trasy jest także skarbnicą wiedzy. Ten aktywny wypoczynek pozwala poznać nowych ludzi, których pasją są góry, zobaczyć miejsca, do których nie dojedzie się autobusem, przeżyć przygody i naprawdę odpocząć z dala od zmartwień. Wyjazdy, zaplanowane najczęściej na 9 dni pozwalają się zmęczyć, a dzięki temu zapomnieć o troskach. Dla osób niepełnoletnich organizowane są trasy po Polsce, gdzie noclegi są w schroniskach, na bazach namiotowych, więc uczestnicy nie muszą nosić tyle sprzętu co na wyjazdach zagranicznych. Jest to doskonała okazja dla licealistów, żeby rozwinęli w sobie pasję turysty. Przewodnik pokaże także jak zdobyć Górską Odznakę Turystyczną, która istniejąc od 1935r. stanowi doskonałą pamiątkę wędrówek.

Szwajcaria obozy wędrowne
Kierunki tras są różne - Polska, Słowacja, Ukraina, Rumunia, czyli Karpaty w całej swej okazałości. Można przejść pasma, których szczyty przekraczają 2000m n.p.m., zobaczyć ciekawostki przyrodnicze, żywą kulturę pasterską, zabytkową architekturę, poznać zwyczaje i charakter miejscowej ludności. Korzystając z miejscowego transportu zobaczymy jak żyje się na danym terenie. Pomiędzy trasy górskie wplecione są atrakcje krajoznawcze - ciekawe miasta, zabytki. Jest to świetny sposób żeby poznać nowy teren, ludzi i kulturę, spędzić przyjemnie i wesoło czas, pozostawiając przewodnikowi organizację wypoczynku.

Zimowe obozy wędrowne
Polskie obozy wędrowne są kierowane głównie do młodzieży która ukończyła 16 lat, natomiast wyjazdy zagraniczne proponujemy osobom pełnoletnim, studentom i tym, którzy mimo nieco starszego wieku, dobrze się czują w studenckim gronie. Grupy na takich wędrówkach nie są duże - ok. 15 osób. Podczas wyjazdów prowadzone są konkursy, różne zabawy, nawiązują się ciekawe znajomości. To świetna przygoda!

Więcej informacji na stronie www.wierchy.pttk.plNa obozy i wyjazdy wędrowne zaprasza Agata Kapłon - przewodnik SKPG Kraków

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2008-05-06 23:10

data publikacji:  2008-05-08 09:29

data modyfikacji: 2009-11-21 23:36

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2517512 | unique: 1282733 | interest: 1.96 (49.05%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.84063      min: 0.107557      max: 0.94768      średnia: 0.636055