Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

IV Piknik Rowerowy w Radocynie

piknik-rowerowy-4

11-14 czerwiec 2009
Rowerowa Radocyna zaprasza na IV Piknik Rowerowy. "Beskid Zielony" Lokalna Organizacja Turystyczna już po raz czwarty zaprasza wszystkich amatorów dwóch kółek na Piknik Rowerowy w Beskid Niski. Tegoroczna impreza wzorem lat ubiegłych adresowana jest do zapaleńców rowerowej turystyki górskiej, a zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie skosztowali uroków szlaków Beskidu Niskiego.

Przez cztery dni domem amatorów aktywnej turystyki rowerowej oraz przyrody i magii beskidzkiej będzie Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Nadleśnictwa Gorlice w Radocynie.

Organizatorzy proponują spenetrowanie lasów Beskidu Niskiego i terenu Magurskiego Parku Narodowego. Miejsca te w przeszłości dawały schronienie rozbójnikom i bywały terenem krwawych bitew, czego świadectwem są liczne "Leśne Cmentarze" cmentarze z I Wojny Światowej. W lasach grzebano ofiary wielkich epidemii i były miejscem eksterminacji ludności żydowskiej. W wyniku powojennych wydarzeń wiele miejscowości zostało wyludnionych, a pozarastane cmentarze i cerkwiska są jedynym po nich świadectwem. One również stanowią cel naszych rowerowych wędrówek. Organizatorzy proponują zwiedzanie na trasach miejsc szczególnie atrakcyjnych tj: zabytków "Drewnianych Pereł" Szlaku Architektury Drewnianej (cerkwie, kościoły, kapliczki, krzyże przydrożne), ciekawostek przyrodniczych (Ekomuzeum MPN, kamieniołom pod Maguryczem, jeziorka osuwiskowe w Radocynie, żeremia bobrów). Poznawać będziemy także nie mniej ciekawe przygraniczne tereny Słowacji. W przygotowaniu są następne atrakcje, o których na bieżąco będziemy informować na stronie pikniku.


Mapa trasy Pikniku Rowerowego

Do wyboru będą trasy o różnej trudności, których przejechać można będzie tylko wybrane odcinki. Osoby mniej zaawansowane w uprawianiu górskiej turystyki rowerowej będą mogły skorzystać z krótszych tras, mniej wymagających. Oprócz wytyczonych szlaków będziemy mogli poruszać się po wewnętrznych drogach Lasów Państwowych.
Wszyscy będą mogli wziąć udział w wyścigu górskim. Lekki, łatwy i interesujący będzie konkurs wiedzy o Magicznej Krainie Pogórzan i Łemków.

Udział wieńczyć będą czarowna atmosfera ogniska przy dźwiękach zespołów folkowych grających między innymi na nutę łemkowską, balladzie i piosence turystycznej.

Atrakcje tegorocznej imprezy to:
- występ zespołu folkowego "Kapela na dobry dzień";
- wizyta w malowniczo położonym wśród lasów i polan obserwatorium astronomicznym w Roztokach na Słowacji, gdzie uczestniczyć będziemy w okularowej projekcji tarczy Słońca;
- astronomiczna prelekcja pod czerwcowym gwieździstym niebem;
- pokaz możliwości konia huculskiego, który zaprezentuje stadnina "Stara Cegielnia" z Gładyszowa.


Więcej informacji o imprezie na stronie www.PiknikRowerowy.BeskidZielony.PL

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2009-05-27 10:00

data publikacji:  2009-05-27 10:05

data modyfikacji: 2009-11-21 23:33

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2517414 | unique: 1282712 | interest: 1.96 (49.05%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.74240      min: 0.110298      max: 0.91463      średnia: 0.62457