Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

Podróże, wyjazdy i wyprawy trekkingowe . . .
. . . relacje fotograficzne

Zapraszamy do zapoznania się materiałami zamieszczonymi w tym dziale. Są tutaj współczesne i archiwalne fotografie podróżnicze. Tematyka prezentowanych zdjęć obejmuje wyjazdy i wyprawy trekkingowe, bliskie i dalekie podróże, oraz pomysł na aktywny wypoczynek rodzinny - czyli turystyka kwalifikowana.

Prezentujemy różnorodne regiony turystyczne, nie tylko te ogólnie znane, bardzo popularne miejsca, ale również trudniej dostępne lub mało spopularyzowane obszary. Nasze podróże odbywają się na przeciągu całego roku kalendarzowego. Są to bliskie i odległe podróże - nie tylko w obrębie granic Polski.

Zamieszczona tu galeria fotografii turystycznej jest prezentowana w porządku chronologicznym (data rozpoczęcia wyjazu) z podziałem na region geograficzny. Umieszczać będziemy na bieżąco aktualne fotografie z wyjazdów turystycznych organizowanych przez nas. Również staramy się stopniowo docierać do uczestników tzw. „wyjazdów archiwalnych”. Stare zdjęcia będące w ich posiadaniu stanowią cenne relacje fotograficzne z minionych wypraw trekkingowych. Tego typu zdjęcia są ciekawym materiałem poznawczy. Niejednokrotnie są na nich przedstawione nieistniejące obiekty, lub znacznie zmienione przez czas obszary turystyczne.

Jeszcze raz serdeczne zapraszamy do przeglądania zamieszczonych tutaj fotografii.

Lista galerii fotografii turystycznej:

Wycieczka Objazdowa Z Przewodnikiem

2010-05 Wycieczka Objazdowa Z Przewodnikiem
(106 fotografii)

Majowa wycieczka objazdowa z przewodnikiem po Pogórzu Karpackim. Objęła swoim zasięgiem obszar od Górnego Śląska do granic Beskidu Niskiego.

Skamieniale Miasto

2010-05 Skamieniale Miasto
(42 fotografii)

Zorganizowana w dniach 1-3 maja 2010r. akcja "Z przewodnikiem nie tylko w kieszeni" cieszyła się wśród turystów odwiedzających rezerwat Skamieniałe Miasto bardzo dużym zainteresowaniem.
Pomimo kapryśnej pogody w akcji wzięło udział ponad 400 osób. Były wśród nich grupy zorganizowane, rodziny, zna...

Pod Slonce

2010-05 Pod Slonce
(24 fotografii)

Festiwal "Pod Słońce" jest okazją do spotkania się w gronie znajomych przyjaciół chodzących po górach, wędrujących po świecie którym to samo w duszy gra. To spotkanie przy dobrej muzyce i nie mniej wspaniałej atmosferze. W czasie festiwalu wystąpili: Basia Beuth, Dom o zielonych progach, Tomek Jarmu...

Pogorze Strzyzowskie

2010-01 Pogorze Strzyzowskie
(137 fotografii)

Tegoroczny już VIII etap imprezy turystycznej "Korona Pogórzy" objął swoim zasięgiem obszar Pogórza Strzyżowskiego. Tym razem najwyższym wzniesieniem było Bardo 534m n.p.m.
Styczniowa "Korona Pogórzy" minęła pod znakiem dobrej, regionalnej kuchni, przygotowywanej pod bacznym okiem skamieniałych d...

Skamieniale Miasto Z Mikolajem

2009-12 Skamieniale Miasto Z Mikolajem
(32 fotografii)

27 grudnia 2009 roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy Mikołajowy spacer przez Skamieniałe Miasto.
Wielu mówiło, że w okresie świąteczno-noworocznym powodzenie akcji jest znikome. A jednak udało się i to bardzo, co napawa hura-optymizmem przed kolejnymi podobnymi akcjami w sezonie wiosenno-letnim.

Stepina 2009 - Zlot Militarny

2009-08 Stepina 2009 - Zlot Militarny
(15 fotografii)

Zlot militarny w Stępinie-Cieszynie cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Odbywa się w miejscu gdzie w 1941r. spotkali się Hitler z Mussolinim planując atak na Rosję. Liczący 480 m długości, 8,3 m szerokości i 12 m wysokości schron tunelowy o grubości ścian 2 m, przeznaczony dla pociągu sztaboweg...

Rowerowe Warsztaty Krajoznawcze

2009-08 Rowerowe Warsztaty Krajoznawcze
(167 fotografii)

II Rowerowe Warsztaty Krajoznawcze Pogorza.pl przeprowadzone z początkiem sierpnia 2009 stały się kolejnym przyczynkiem do poznania Pogórzy Karpackich. Dzięki tym kilku dniom spędzonym w terenie udało się zebrać bogatą kolekcję niezapomnianych wrażeń, fotografii i doświadczeń.

Skamieniale Miasto

2009-05 Skamieniale Miasto
(40 fotografii)

"Z Przewodnikiem nie tylko w kieszeni" to autorski projekt nie mający sobie podobnych w czasie którego tradycyjne formy prezentacji informacji wzbogacamy innowacyjnymi. Akcję pod tym tytułem po raz pierwszy zorganizowano 1-3 maja 2009r. na terenie rezerwatu Skamieniałe Miasto.

Bukowiec - Otwarcie Sezonu

2009-05 Bukowiec - Otwarcie Sezonu
(19 fotografii)

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Bukowcu to miejsce i czas, gdzie warto rozpocząć wędrówki górskie i pogórzańskie. Impreza odbywa się corocznie z początkiem maja na Bukowcu w gminie Korzenna na terenie powiatu Nowosądeckiego.

Wichrowe Wzgorza

2009-01 Wichrowe Wzgorza
(80 fotografii)

Okazuje się, że spotkania urodzinowe udają się nie tylko w domu przy obficie zastawionym stole, ale również gdzieś na szczytach, tym bardziej w tak wyjątkowym miejscu jakim jest Głobikowa i stanica - Rozdzielnia Wiatrów.

Pogorze Wielickie

2009-01 Pogorze Wielickie
(129 fotografii)

Korona Pogórzy staje się imprezą w której po prostu należy wziąć udział. To często jedyna w życiu okazja na poznanie danego Pogórza i zdobycie najwyższego jego szczytu. W czasie VII edycji imprezy, zdobyliśmy najwyższy szczyt Pogórza Wielickiego.

Andrzejki Na Niemcowej

2008-12 Andrzejki Na Niemcowej
(53 fotografii)

Czasem trzeba również odwiedzic miejsca kultowe, takim była Niemcowa w czasie imprezy "Andrzejkowej".

Lowczowek Szosta Sztafeta

2008-11 Lowczowek Szosta Sztafeta
(20 fotografii)

"Sztafeta pamięci – młodzież pamięta" to inicjatywa godna naśladowania! Dobrze zorganizowana impreza może być przykładem dla kolejnych gmin, a dla młodzieży wspaniałą lekcją patrotyzmu. Trasa sztafety wiodła z Łowczówka przez Lubinkę, Janowice do Zakliczyna.

Jesien Na Pogorzu

2008-09 Jesien Na Pogorzu
(44 fotografii)

Snujące się po dolinach mgły, tak nierozłącznie związane z tą porą roku, stają się często inspiracją i natchnieniem dla fotografującego. Jesień należy do tego wyjątkowego czasu, kiedy różnorodność pogody i krajobrazu staje się bardziej nierzeczywista.

Rowerem Przez Pogorze

2008-08 Rowerem Przez Pogorze
(82 fotografii)

I Warsztaty Krajoznawcze Pogorza.Pl miały charakter trzydniowego wyjazdu rowerowego przez Pogórze Ciężkowickie, Strzyżowskie, Dynowskie, Przemyskie. Jeżdżąc rowerami uzmysławialiśmy sobie, że piękno przyrody, bogactwo zabytków, niezwykłość ludzi poznaje się już na miejscu, a rower jest bodaj nalepsz...

Muzeum Przemyslu Naftowego

2008-08 Muzeum Przemyslu Naftowego
(25 fotografii)

Kopalnia Bóbrka jest najstarszą kopalnią ropy naftowej w kraju i na świecie. Tu rodziły się różnorodne techniki, technologie i konstrukcje, które dały podwaliny rozwoju wielu branż przemysłu naftowego - od geologii i poszukiwań, wiertnictwa i eksploatacji, przemysłu rafineryjnego - do dystrybucji ro...

Gogolowskie Drzewoludy

2008-08 Gogolowskie Drzewoludy
(22 fotografii)

Rzeźba monumentalna może napawać zdumieniem, fascynacją, jest efektem ciężkiej pracy rzeźbiarza - rzemieślnika, który wkłada w wykonanie dzieła sporo czasu i wiele wysiłku.
Przez sierpniowy tydzień górna stacja wyciągu "Pod Dziedzińcem" w Gogołowie w gminie Frysztak, gościła rzeźbiarzy i miłośni...

Drugi Zjazd Pogorzanski

2008-06 Drugi Zjazd Pogorzanski
(90 fotografii)

Na granicy kultur i regionów, w pobliżu jaskini śpiących rycerzy, pod najwyższym szczytem Pogórza Ciężkowickiego, majestatycznym Liwoczem, spędziliśmy prawie trzy dni. Miejscem koncentracji w czasie II Zjazdu Pogórzańskiego była urokliwa miejscowość Czermna w gminie Szerzyny.

Bukowiec - Otwarcie Sezonu

2008-05 Bukowiec - Otwarcie Sezonu
(24 fotografii)

Utworzenie ścieżki turystycznej po rezerwacie "Diable Skały" w Bukowcu to ważny element zagospodarowania turystycznego Pogórza Rożnowskiego. Powstanie szlaku przyczyni się do lepszego poznania przyrody rezerwatu, fauny, flory, geologii. Uczestnicy uroczystości otwarcia szlaku mogli się przekonać, że...

Konkurs Palm W Lipnicy Murowanej

2008-03 Konkurs Palm W Lipnicy Murowanej
(33 fotografii)

Konkurs Palm Wielkanocnych to nie tylko lokalna uroczystość, ale jedno z najlepiej rozpoznawalnych, regionalnych wydarzeń w kraju. Corocznie przybywają tutaj tysiące pielgrzymów, turystów i zwykłych widzów. 50 Jubileuszowy Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskieg...

Cmentarze Zydowskie

2008-02 Cmentarze Zydowskie
(14 fotografii)

Przed wybuchem II wojny światowej, na obecnym terytorium Polski znajdowało się około 1.000 cmentarzy żydowskich. Podczas okupacji nekropolie te niszczono i budowano z nich drogi. Po wojnie opuszczone cmentarze również stały się źródłem kamienia budowlanego.
Obecnie ostatnich 150 cmentarzy jest ob...

Pogorze Roznowskie

2008-01 Pogorze Roznowskie
(128 fotografii)

Korona Pogórzy staje się już klasową imprezą Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie. VI edycja pokazała, że ta ponadstandardowa forma poznawania Pogórzy ma wielu zwolenników. W ciągu trzech dni przewędrowano pieszo centralną część Pogórza Rożnowskiego, a w czasie przejazdu autokarowego p...

Zlaz Turystyczny - Lowczowek 2007

2007-11 Zlaz Turystyczny - Lowczowek 2007
(19 fotografii)

Złaz patriotyczno - turystyczny szlakami Legionów "Łowczówek 2007" to inicjatywa która poraz 19. mobilizuje młodzież szkół ziemi tarnowskiej. W tym roku oprócz tradycyjnego złazu obchodom towarzyszyły konkursy wiedzy o bitwie pod Łowczówkiem, pieśni Legionowych oraz wieńców nagrobnych.
Organizat...

Pogorze Przemyskie

2007-11 Pogorze Przemyskie
(30 fotografii)

Pogórze Przemyskie, dzięki bogactwu form architektonicznych, mozaice kulturowej, wartościom krajobrazowym, nie powinno zostawać pominięte w czasie wędrówek po Bieszczadach. Warto tu zaglądać, zatrzymać się tutaj na dłużej.

Lowczowek 2007

2007-11 Lowczowek 2007
(19 fotografii)

4 listopada 2007 roku odbyły się uroczystości Święta Niepodległości i 93-ej rocznicy "Bitwy pod Łowczówkiem" z 20-25 grudnia 1914 roku.
Odprawiona została uroczysta Msza Święta, odbyły się oficjalne przemówienia, apel poległych, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek na grobach cmentarza woj...

Pogorze Roznowskie

2007-10 Pogorze Roznowskie
(32 fotografii)

Południowa część Pogórza Rożnowskiego należy do najwyższych i jednocześnie najbardziej widokowych miejsc pogórzańskiej części Karpat. Poza rozległymi panoramami Pogórza Rożnowskiego i Wiśnickiego podziwiać możemy tutaj malowniczy przełom Dunajca z Jeziorem Rożnowskim, a na południu Kotlinę Sadecką i...

Pogorze Ciezkowickie

2007-10 Pogorze Ciezkowickie
(31 fotografii)

Pogórze Ciężkowickie, jednostka fizyczno-geograficzna o kratownicowym układzie wzniesień i dolin, w skład której wschodzi wybitne Pasmo Brzanki i Liwocza i niższe, często bezleśne, widokowe grzbiety. Pogórze Ciężkowickie to doskonałe miejsce na plenery fotograficzne.

Pogorze Ciezkowickie Jesienny Poranek

2007-09 Pogorze Ciezkowickie Jesienny Poranek
(21 fotografii)

Na koniec września przypada okres odczuwania zmiany pory roku. Różne mniejsze i większe „istoty” czynią przygotowania do nadejścia nieuchronnych mrozów zimowych. W tej galerii przedstawiamy krótką historię „pajęczej lotnej wędrówki” po okolicach Pogórza Ciężkowickiego w poszukiwaniu dogodnego schron...

Zamek Wisnicz Nowy

2007-08 Zamek Wisnicz Nowy
(12 fotografii)

Kilkanaście fotografii z zamku Kmitów i Lubomirskich górującego nad miasteczkiem Nowy Wiśnicz. Zamek wraz z usytuowanym nad nim klasztorem i licznym, dobrze uzbrojonym garnizonem w XVIII wieku stanowił jedną z największych warowni w Polsce. Mimo to został poddany najeźdźcy szwedzkiemu bez jakiegokol...

Jezioro Roznowskie

2007-08 Jezioro Roznowskie
(31 fotografii)

Zdecydowaliśmy się nadrobić pewne zaległości w dokumentacji fotograficznej. Decyzja o wyborze regionu zapadła przypadkowo. Padło na okolice sztucznego Jeziora Rożnowskiego i Czchowskiego. Więc w ostatni weekend sierpnia 2007 roku zaprzęgliśmy nasz „służbowy automobil” i w godzinach przed południowyc...

Twierdza Przemysl

2007-06 Twierdza Przemysl
(70 fotografii)

Przemyski Rejon Umocniony - Twierdza Przemyśl.

Pierwszy Zjazd Pogorzanski

2007-06 Pierwszy Zjazd Pogorzanski
(106 fotografii)

I Turystyczny Zjazd Pogórzański organizowany przez PTTK w Tuchowie odbył się 23-25 czerwca 2007r.
To spotkanie dla wszystkich lubiących przebywać w gronie ludzi kochających wędrówki, chcących wspólnie pośpiewać, poczuć klimat spotkania z tymi, którzy mają podobne zainteresowanie. Jest to miejsce...

Gory Grybowskie - Jaworze

2007-05 Gory Grybowskie - Jaworze
(22 fotografii)

Jednonocny spontaniczny „wypad” motoryzacyjno – pieszy na jedno z większych wzniesień Gór Grybowskich. Długi weekend majowy, krótsze noce i dobra pogoda umożliwiła nam wykonanie kilku fotografii wschodzącego słońca nad Pogórzem Karpat. Rozległe panoramy górskie z wieży widokowej ze szczytu Jaworze...

Pogorze Dynowskie

2007-03 Pogorze Dynowskie
(96 fotografii)

„Korona Pogórzy na bliskim wschodzie” - pod takim kryptonimem zorganizowaliśmy już 5-tą edycję cyklicznej imprezy turystycznej mającej na celu nie tylko „zdobycie” największych wzniesień obszaru Pogórza Karpat, ale również propagowanie turystyki pieszej i motoryzacyjnej w tych mało znanych, ale bard...

Jaskinia Diabla Dziura

2007-02 Jaskinia Diabla Dziura
(35 fotografii)

Relacja fotograficzna z nocnej, jesiennej eksploracji najgłębszej jaskini Pogórza Karpat. Diabla Dziura w Bukowcu od wieków interesowała poszukiwaczy mocnych wrażeń. Dzisiaj należy do bardziej tajemniczych miejsc na Pogórzu Karpackim.

Gorce

2006-05 Gorce
(131 fotografii)

Historia ścieżek partyzanckich w Gorcach z okresu II Wojny Światowej były głównym celem organizacji kolejnego wyjazdu turystycznego w ramach imprez z cyklu „Weekend w Górach”.

Beskid Sredni I Wyspowy

2006-03 Beskid Sredni I Wyspowy
(7 fotografii)

Jeszcze nie zaleczyły się „rany” po kilkunastodniowym wyjeździe w Beskid Śląski i Żywiecki, a już pognało nas na kolejny wypad zimowy – tym razem krótszy i mniej ekstremalny. W ramach cyklicznych imprez turystycznych prowadzonych od kilku lat pod nazwą „Weekend w Górach” odbył się na początku marca...

Beskid Slaski I Zywiecki - Szkolenie

2006-02 Beskid Slaski I Zywiecki - Szkolenie
(17 fotografii)

Była to rekordowa zima pod względem utrzymywania się niskich temperatur i grubości pokrywy śnieżnej nie tylko w górach. I właśnie w tym okresie czasu odbył się pierwszy obóz szkoleniowy dla kursu przewodnickiego 2005/2007 SKPG w Krakowie.

Pogorze Wisnickie

2006-01 Pogorze Wisnickie
(36 fotografii)

„Korona Pogórzy” IV edycja. Pogórze Bocheńskie i Wiśnickie było celem zimowego wyjazdu turystycznego. Wszystko sprzyjało – była dogodna pogoda, ciekawe miejsca, świetna zabawa, a nawet namiastka plenerowych „obrzędów prasłowiańskich”.

Debno - Turniej Rycerski

2005-09 Debno - Turniej Rycerski
(17 fotografii)

Od 1995 roku w okolicach zamku w Dębnie (koło Tarnowa) odbywa się cykliczna, raz w roku prezentacja kultury minionych czasów. Główną atrakcją wydarzenia jest "Turniej Rycerski o złoty warkocz Tarłówny". Kunszt walk nie tylko rycerskich prezentują zaproszone drużyny z kilku państw.

Pogorze Wisnickie - Rowerem

2005-07 Pogorze Wisnickie - Rowerem
(81 fotografii)

Fotograficzny opis przykładowej trasy rowerowej regionu Pogórza Wiśnickiego. Fotografie wykonane w regionie między miejscowościami Żegocina i Lipnica Murowana. Jest to ciekawy obszar stanowiący pogranicze Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego.

Pogorze Ciezkowickie

2005-05 Pogorze Ciezkowickie
(25 fotografii)

Po długiej przerwie w ramach wyjazdu szkoleniowego tzw. „Kursu Starszego SKPG” odbyła się 3-cia edycja cyklicznej „Korony Pogórzy”. W regiony Pogórza Ciężkowickiego udała się w urozmaiconą trasę kilkunastoosobowa grupa „wędrowców”, z których część była nawet „zmotoryzowana”.

Pogorze Slaskie

2003-11 Pogorze Slaskie
(7 fotografii)

Po niespełna jednomiesięcznej przerwie odbyła się 2-ga edycja „Korony Pogórzy”. W taki sposób narodziła się kolejna cykliczna impreza o charakterze turystyczno - trekkingowym.
Tym razem z pogranicza wschodniego (Pogórze Przemyskie) udaliśmy się na zachodnią granice Pogórza Karpat, zdobyć najwyższ...

Pogorze Przemyskie

2003-10 Pogorze Przemyskie
(21 fotografii)

W październiku 2003 roku naszej grupie udało się zorganizować, a więc "wyrwaliśmy się" tym razem w okolice Pogórza Przemyskiego. Pogoda sprzyjała. Pomimo znacznych odległości udało się zwiedzić kilka ciekawych obiektów zabytkowych regionu.

Straszny Dwor

2001-03 Straszny Dwor
(17 fotografii)

15 maja 2007 roku zabytkowy "Zespołu Dworsko - Parkowy w Łąkcie Górnej" nabyła mieszkanka Madrytu za sumę 811.113 pln. Tym samym opuszczony w 1944 roku przez rodzinę Rutkowskich dwór zyskał nowego właściciela. Stał się ponownie własnością prywatną mając szanse choć częściowo odzyskać minioną świetno...

  Statystyka pod-strony:

IP: 15318

PR: (2007-09-11 00:19) 2

    (2007-10-27 03:11) 3

    (2008-12-31 03:21) 2

    (2009-04-02 03:08) 3

  Statystyka pod-strony:

IP: 10525

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512222 | unique: 1281498 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 1.565008      min: 0.447009      max: 4.377542      średnia: 1.664774