Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Ferie w polskich górach - Zimowe Obozy Rakietowe

rakiety-sniezne

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zimową turystyką "rakietową" Salon Turystyki Aktywnej Wierchy PTTK w Krakowie wraz z Centrum Usług Turystycznych w Tuchowie przedstawiają zupełnie nową ofertę. Pierwszy raz w Polsce możecie państwo wziąć udział w Zimowych Obozach Rakietowych. Zachęcamy do wspólnych wędrówek przez polskie góry.

Zimą góry także są atrakcyjne - śnieg na pewno sprawi radość nie tylko dzieciom. Rakiety śnieżne znacznie ułatwiają wędrówkę, uniemożliwiają zapadanie się w śnieg, chodzi się w nich dużo szybciej i przyjemniej. Rakiety śnieżne to doskonały sprzęt dla każdego turysty - zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych - wszystkim ułatwi poruszanie się w śniegu i zmniejszy uciążliwość marszu. Rakiety to doskonałe ułatwienie w poznawaniu gór w zimowej szacie!

Oferta ta kierowana jest dla studentów i młodzieży powyżej 16 roku życia.  

Szczegółowa oferta pierwszych w Polsce obozów rakietowych na stronie Salonu Turystyki Aktywnej Wierchy PTTK Kraków www.wierchy.pttk.pl.


Eksperyment sądecki zimą 20-24.01.2010
Cena: 289zł
Charakter imprezy:
Zimowy obóz wędrowny "Eksperyment sądecki zimą... dla zdrowia, urody i lepszego poznania górskiej przyrody", jest kontynuacją akcji promującej ujmujące miejsca na terenie ziemi sądeckiej. Chcąc lepiej zrozumieć góry należy ruszyć na szlak właśnie teraz. Obóz przeznaczony jest dla studentów i młodzieży powyżej 16 roku życia, kochających górskie wędrowanie, klimat miłych wieczorów w schronisku przy gorącej herbacie z cytryną. Przez cały czas trwania obozu nosimy wszystko na plecach. Trzykrotnie nocować będziemy w schroniskach PTTK, jeden raz w schronisku prywatnym. Jedzenie przygotowujemy wspólnie. Warto skorzystać z oferty i wybrać się samemu, zrobić dziecku miłą niespodziankę i zaproponować aktywny wypoczynek w czasie ferii zimowych. Daj się uwieźć zimowej scenerii, bieli po horyzont. W czasie naszych obozów nauczysz się korzystać z rakiet śnieżnych i zobaczysz, że wędrowanie o tej porze roku przy użyciu odpowiedniego sprzętu nie jest szczególnie trudne i możliwe nawet dla średnio wprawionych turystów.


Zimą przez trzy Beskidy 27-31.01.2010
Cena: 269zł
Charakter imprezy:
Zimowy obóz wędrowny "Zimą przez trzy Beskidy". Trasa średnio trudna. Obóz wymagający większej wytrzymałości. Przeznaczony jest dla studentów i młodzieży powyżej 16 roku życia, kochających górskie wędrowanie, odpornych na wymagające warunki pogodowe. Przez cały czas trwania obozu nosimy cały ekwipunek na plecach. Nocować będziemy każdorazowo w schroniskach PTTK. Jedzenie przygotowujemy wspólnie. Warto skorzystać z oferty i wybrać się samemu, zrobić dziecku miłą niespodziankę i zaproponować aktywny wypoczynek w czasie ferii zimowych. Daj się uwieść zimowej scenerii, bieli po horyzont. W czasie naszych obozów nauczysz się korzystać z rakiet śnieżnych i zobaczysz, że wędrowanie o tej porze roku przy użyciu odpowiedniego sprzętu nie jest szczególnie trudne i możliwe nawet dla średnio wprawionych turystów.


Pieniny i Beskid Sądecki bez tlenu 3-7.02.2010
Cena: 293zł
Charakter imprezy:
Zimowy obóz wędrowny "Pieniny i Beskid Sądecki bez tlenu... - idę w góry! - po co? czemu?!" przeznaczony jest dla początkujących adeptów zimowych wycieczek górskich. W czasie obozu  chcemy zaznawać przyjemności obcowania z naturą i podziwiania zapierających dech w piersiach rozległych widoków. To, że trasy będą krótsze, nie znaczy wcale, że przyroda będzie dla nas bardziej łaskawa. Warto pamiętać, że góry to nie rewia mody, ale idąc na wycieczkę dobrze ubrać się trzeba. Miejmy nadzieję, że śniegu nie zabraknie, pojawią się czasem zamiecie, zawieje, siarczysty mróz i głębokie zaspy. Czym byłaby zima w górach bez tego wszystkiego?                                      
Obóz przeznaczony jest dla studentów i młodzieży powyżej 16 roku życia, dla tych wszystkich którym być może do głowy nawet nie przyszło, że w sezonie narciarskim można jeszcze coś innego ciekawego robić poza staniem w kolejce do kolejki. To impreza dla osób które chcą sprawdzić się w trudniejszych warunkach, odpocząć od n-k, gg i innych codziennych zajęć, chcą poznawać najpiękniejsze zakątki polskich gór. W czasie obozu zdobędziemy najwyższy szczyt Pienin  Wysoką 1050m n.p.m. i Beskidu Sądeckiego  Radziejową 1262m n.p.m. Przez większą część trwania obozu cały ekwipunek nosimy na plecach, najwyższe szczyty zdobywać będziemy na lekko. Dla tych co jeszcze nie chodzili nigdy zimą po górach to wspaniała okazja na wyjazd pełen niespodzianek. W nieskazitelną biel puszystego śniegu i dopełniający całości błękit nieba z pewnością wkradnie się odrobina poezji. Sam Jerzy Harasymowicz pisał:

Świat cały leży schowany
We wnętrzu białej ciepłej rękawicy
Pies na budzie w kryzie ze śniegu przybrany
Na gałązkach gawrony  kanonicy...


Przy większym śniegu, chodzenie bez rakiet należy do niezwykle uciążliwych, ale z odpowiednim sprzętem (rakiety + kijki) przejście jest dużo łatwiejsze. Nocować będziemy 3 krotnie w schroniskach PTTK jeden raz w schronisku  ośrodku harcerskim. Jedzenie przygotowywać będziemy wspólnie.


Beskid kontrastów 11-14.02.2010
Cena: 229 zł
Charakter imprezy:
Impreza skierowana jest głównie do studentów, którzy chcą w aktywny sposób odpocząć od wykładów, ćwiczeń, laboratoriów i od nauki do egzaminów, ale również dla tych wszystkich, którzy studentami nie są, mają trochę wolnego czasu i chcą go spędzić w górach, na szlaku. Obóz jest wspaniałą alternatywą dla tych, którzy na nartach jeździć nie potrafią lub nie lubią. Zimą przez Beskid trzech granic jest to zimowy obóz wędrowny. Dla ułatwienia poruszania się po zaśnieżonych szlakach będziemy korzystać z rakiet śnieżnych (istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą). Codziennie będziemy zmieniać miejsce noclegu tak więc i będziemy wędrować z całym dobytkiem na swoich plecach. Długość tras waha się od około 4 do około 8 godzin.


Beskid Niski sercu bliski 16-19.02.2010
Cena: 269 zł
Charakter imprezy:
Trasa przebiega przez Pasma Magury Małastowskiej i Wątkowskiej Beskidu Niskiego. Wędrując na rakietach śnieżnych wśród tych niewysokich gór będziemy podziwiać piękne drewniane cerkwie oraz budownictwo dawnych łemkowskich wiosek. Wieczorami porozmawiamy o tym kim byli i co tu robili ludzie zwani Łemkami.


Białe Bieszczady 24-28.02.2010
Cena 319 zł
Charakter imprezy:
Trasa obozu będzie wiodła malowniczymi bieszczadzkimi połoninami. W trakcie wycieczki będziemy nocować w bacówkach turystyki kwalifikowanej  małych schroniskach projektu Edwarda Moskały. Podczas obozu będziemy wędrować po terenach dawnej Bojkowszczyzny  historyczno-etnograficznego obszaru zamieszkanego przez Bojków (grupę etnograficzną należącą do górali ruskich). Górale Ci wysiedleni w latach 1945-47 do ZSSR, na "ziemie odzyskane" pozostawili po sobie piękne drewniane cerkwie.


Obozy rakietowe to wspaniała przygoda.

Wykorzystaj czas i wybierz się na wspólną wędrówkę przez góry z Salonem Turystyki Aktywnej Wierchy PTTK.
Obozy w części realizuje i wspiera Centrum Usług Turystycznych www.cut.travel.pl.

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2009-11-18 12:24

data publikacji:  2009-11-18 13:28

data modyfikacji: 2009-11-22 02:54

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2517510 | unique: 1282733 | interest: 1.96 (49.05%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.84350      min: 0.105652      max: 0.96758      średnia: 0.671744