Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Dom Na Rzekach - schronisko agroturystyczne

"Dom Na Rzekach" to miejsce dla wszystkich: małych i dużych, dzikich i flegmatycznych. Tutaj rodzaj i forma wypoczynku zależą od wypoczywającego. Można się wyciszać kontemplując na łonie przyrody, można wyć do księżyca, tańczyć na stole, imprezować wewnątrz i na zewnątrz, moczyć ciało w rzece, spacerować, jeździć rowerem (sprzęt na miejscu), palić ogniska, smażyć kiełbasy, obserwować ptaki, leżeć na łące lub w lesie, zbierać grzyby, pójść w góry szlakiem ...

DOM NA RZEKACH stoi samotnie, wolny od wścibskiego i zawistnego oka sąsiadów. Tutaj pogardliwie spojrzeć może na ciebie jedynie ryba rzeczna, żaba, nadpobudliwy jastrząb, gruby kot, wiecznie głodny lis lub inny przedstawiciel leśnego drobiu. Z rzeczki Bednarki chlupiącej nieopodal podnosi się czasem mgła - niemy świadek. Wiosną zieleń nieludzka, latem złota inhalacja naparem z ziół łąkowych, jesienią krwistordzawy teatr liści, zimą wszystko zasypane - koniec świata. Sielskim krajobrazem rządzi Cieklinka - sterczący dowód na istnienie ruchów górotwórczych.

A dom?
Stara drewniana wiejska chata.
Z zewnątrz niepozorna, wewnątrz stylistyczny wykwit fantazji bogatego przedwojennego gospodarza: kuchnia łemkowska, lampa secesyjna...

KONKRETNIEJ:
Na dole:

DUŻA BIESIADNA IZBA: w niej wielki stół, kącik fotelowy (miejsce do poczytania tego co w biblioteczce) i wolna przestrzeń na inne rozrywki (tańce, bójki itp.).
KUCHNIA: stary łemkowski piec opalany drewnem, na którym gotować może każdy - garnki kubki talerze itp czekają w kredensie.
ŁAZIENKA: wygodny prysznic, umywalka, zimą żeliwny ciepły piecyk, latem chłód ceglanych ścian.
WC: osobno.

Na górze:
PRZYTULNE SCHRONISKOWE PODDASZE: 7 dwuosobowych i 7 jednoosobowych, wygodnych materacy
POKOIK: dla max. trzech osób.

ARTYŚCI wszelkiej maści - piszący, malujący, fotograujący, grający, poszukujący i coś-innego-robiący znajdą tu natchnienie płynące z okoliczności przyrody i innych (a przy braku natchnienia zawsze można się upić).

ZWIERZĘTA
Możesz przyjechać ze swoim pupilem: rybką, pieskiem, kotkiem, trylobitem lub innym.

UWAGA!!! Kierownictwo zakładu nie odpowiada za interakcje powstałe między w/w a lokalnymi kotami i inną zwierzyną (leśną)!
NIE ZALECAMY przyjazdu z gryzoniami!

W okolicy można zwiedzać: stare cerkwie, kościoły, zabytkowe cmentarze wojenne i podziwiać stare wiejskie chaty.

Zorganizujemy dla Ciebie: wycieczkę, imprezę z kuchnią lokalną lub autorską, przejażdżkę samochodem terenowym lub wozem zaprzężonym w konia, ognisko, kapelę ludową, zabawę w chowanego itd. itp...

LETNIE WARSZTATY CERAMICZNE
w Domu na Rzekach

Glina jako tworzywo znana jest człowiekowi od bardzo dawna. Początkowo lepienie naczyń było zajęciem głównie kobiecym, jako część obowiazków domowych, związanych z przygotowywaniem potraw. Wtedy miała zastosowanie czysto praktyczne i nikt jeszcze nie myślał o innych jej właściwościach; a praca z gliną to świetna zabawa zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, pobudzająca zmysły, wyobraźnię i przypominająca o naszym pierwotnym związku z ziemią. To także twórczy relaks, którego efektem mogą być wspaniałe prace artystyczne - miła pamiątka z wakacji. Jeśli wspomnę jeszcze o masażu dla naszych dłoni ... obcowanie z gliną jest ogromną przyjemnością i dlatego zapraszamy wszystkich gorąco do pobytu w pięknym zakątku pogórza Beskidu Niskiego i do udziału w letnich warsztatach ceramicznych.

Zajęcia będą się odbywać pod opieką Szymona Kruczka - www.kruczory
absolwenta gdańskiego ASP, doświadczonego w prowadzeniu warsztatów dla dzieci i dorosłych, także w ramach terapii zajęciowej.

Wszelkie informacje dostępne są pod adresem: m.mayer@interia.pl lub numerem telefonu: 507 363 065
Miejsce : Dom na Rzekach - www.narzekach.pl

Zapraszamy przez 365 dni w roku!

"Dom Na Rzekach"
Na Pogórzu Jasielskim to już prawie w Beskidzie Niskim.
Duląbka 52, 38-222 Cieklin
granica Małopolski i Podkarpacia

tel. 0507 363 065 lub 018 3518876

e-mail:
zjaduo@interia.pl

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2010-06-24 15:10

data publikacji:  2010-06-24 15:20

data modyfikacji: 2010-06-24 15:23

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512584 | unique: 1281637 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.73431      min: 0.163912      max: 0.91115      średnia: 0.745692