Pogórza Karpackie. Podróże i turystyka kwalifikowana, jako propozycja ciekawego wypoczynku aktywnego. Krajowe oraz odległe wyprawy Trekkingowe.

 

Agroturystyka na Słonej Górze 15min. od Tarnowa

agroturystyka-slona-gora

Gospodarstwo agroturystyczno-rekreacyjne "Słona Góra" położone jest w odległości 10km (ok. 15min.) od Tarnowa, w cichej i malowniczej okolicy otoczonej mnóstwem zieleni. Z tego miejsca rozciąga się piękna panorama na Tarnów i Kotlinę Sandomierską.

Gospodarstwo oferuje swoim gościom samodzielne mieszkanie dla 8 osób, składające się z 4 pokoi na poddaszu, w budynku z osobnym wejściem. Turyści korzystać mogą z dużej kuchni z pełnym wyposażeniem, przedpokojem oraz łazienką.

W gospodarstwie znajduje się ciekawie zaaranżowane miejsce, przeznaczone do organizacji rozmaitych biesiad i zabaw (mogące pomieścić 200 osób). Jest to idealne miejsce na imprezę firmową, okolicznościową, spotkanie ze znajomymi.
W skład miejsca wchodzą:
- duża altana z podłogą taneczną i miejscem dla orkiestry;
- altany biesiadne, w których znajdują się ławy (lub krzesła) oraz stoły
- zaplecze sanitarne i kuchenne oraz odrębny duży drewniany grill.

Gospodarstwo położone jest zaledwie 10km od Tarnowa i ok. 1km od dużego parkingu w Piotrkowicach na drodze Tarnów - Tuchów.

Gospodarstwo agroturystyczno-rekreacyjne położne jest w miejscu mocno nasłonecznionym, stąd jedna z nazw wzniesienia - Słoneczna Góra 403m n.p.m. Dla jednych to "Słoneczna" dla innych "Słona Góra" - kojarząc nazwę zupełnie słusznie ze źródłami solankowymi, które w średniowieczu w tej okolicy pozyskiwano. Historycznie nazwa "Słona Góra" jest bardziej trafna, niemniej jednak nazwa "Słoneczna Góra" przyjmowana jest za słuszną.


Atrakcje turystyczne w okolicy agroturystyki "Słona Góra":
Agroturystyka Słona Góra - mapka atrakcji turystycznych

Jesienną porą zapraszamy wszystkich amatorów grzybobrania. Nasze lasy obfitują w pyszne grzyby. Podczas spacerów leśnymi ścieżkami na każdym kroku spotkać można podgrzybki, kozaki, prawdziwki. Być może komuś uda się powtórzyć wyczyn pana Henryka Witkiewicza, który w Piotrkowickich lasach w 1977 roku trafił na największego grzyba świata. Okaz Szmaciaka Gałęzistego, który wówczas znalazł trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Olbrzymi grzyb ważył 15 kg, a obwód jego kapelusza miał około 1 metra średnicy. Nie ma więc na co czekać, tylko ruszać ochoczo w las na spotkanie z grzybowa przygodą.


Jak dojechać do Agroturystyki "Słona Góra" koło Tarnowa:

Pokaż Agroturystyka "Słona Góra" koło Tarnowa na większej mapie


Zapraszamy na stronę gospodarstwa www.Sutkowscy.PL

W gospodarstwie "Słona Góra" odbywał się między innymi: I Turystyczny Zjazd Pogórzański.

  Historia artykułu:

data utworzenia:  2010-04-08 08:06

data publikacji:  2010-04-08 08:32

data modyfikacji: 2010-05-10 17:48

szukasz kontaktu: contact form

© 2007-2020 Pogorza.PL

zgłoś błąd: error on the side

statystyka od luty 2008 => | all: 2512673 | unique: 1281682 | interest: 1.96 (48.99%) |

kod strony generowano (sekundy): 0.90157      min: 0.108726      max: 0.96056      średnia: 0.62394